Kup w przeciągu:

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Apteczki samochodowe

Polskie przepisy prawne co prawda nie nakładają na kierowcę konieczności posiadania apteczki samochodowej, jednak wymagają one, aby każdy udzielił niezbędnej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym. Żeby móc wywiązać się z tego obowiązku, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia, które zawiera właśnie apteczka samochodowa. Niejednokrotnie pozwala ona uratować życie oraz jest również zabezpieczeniem dla osoby prowadzącej akcję ratunkową. Co więcej, jest ona wymagana zawsze wtedy, kiedy wjeżdżamy do innego kraju Unii Europejskiej. Warto więc zawczasu się w nią wyposażyć.

 

 

Apteczki

APTECZKA AUTOBUSOWA nr11 APTECZKA AUTOBUSOWA nr11
Producent: Inny
Cena:

28,78 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 26,65 zł

szt.
zobacz więcej
APTECZKA SAMOCHODOWA DIN APTECZKA SAMOCHODOWA DIN
Producent: Inny
Cena:

32,51 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 30,10 zł

szt.
zobacz więcej
APTECZKA SAMOCHODOWA E-7 APTECZKA SAMOCHODOWA E-7
Producent: Inny
Cena:

22,38 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 20,72 zł

APTECZKA SAMOCHODOWA ZESTAW NR2 APTECZKA SAMOCHODOWA ZESTAW NR2
Producent: Inny
Cena:

6,88 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 6,37 zł

szt.
zobacz więcej
APTECZKA SAMOCHODOWA ZESTAW NR3 APTECZKA SAMOCHODOWA ZESTAW NR3
Producent: Inny
Cena:

13,53 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 12,53 zł

szt.
zobacz więcej
APTECZKA SAMOCHODOWA ZESTAW NR4 APTECZKA SAMOCHODOWA ZESTAW NR4
Producent: Inny
Cena:

14,06 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 13,02 zł

szt.
zobacz więcej

Co powinno znaleźć się w apteczce samochodowej?

Trzeba koniecznie zdawać sobie sprawę z tego, że apteczka samochodowa nie jest wymagana wyłącznie w przypadku pojazdów prywatnych. Musi się jednak ona znaleźć w autobusach, taksówkach, samochodach przeznaczonych do nauki jazdy oraz innych pojazdach, które przystosowane zostały do przewozu osób. W apteczce autobusowej nie powinno znaleźć się nic, co mogłoby być użyte w sposób pogarszający życie lub zdrowie człowieka, a więc wbrew powszechnym opiniom nie może być w niej waty, wody utlenionej, nożyczek z ostrymi końcami, agrafek oraz innych ostrych przedmiotów. Zdecydowanie nie mogą się w niej znaleźć również leki.

apteczka samochodowa używana w autobusie, taksówce, samochodzie przeznaczonym do nauki jazdy lub innym środku transportu powinna zawierać określone wyposażanie. Nie może w niej zabraknąć opatrunków indywidualnych M oraz G, plastrów, opasek elastycznych, chusty opatrunkowej i trójkątnej, kompresu, nożyczek, rękawic lateksowych, folii termicznej, a także instrukcji udzielania pierwszej pomocy. Tylko odpowiednio wyposażona apteczka samochodowa i autobusowa spełni wszelki normy oraz pozwoli kompleksowo udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz apteczki samochodowe i autobusowe różnych producentów, które są zgodne z normami unijnymi oraz krajowymi. Dostępne są one w wielu kolorach. Większość z nich jednak to rzucające się w oczy odcienie czerwieni, pomarańczu lub żółci. Szczególnie polecamy jaskrawe, żywe kolory, pozwalające szybciej zlokalizować apteczkę w stresującej sytuacji, jaką jest wypadek. Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej apteczka samochodowa powinna być oznaczona białym krzyżem na zielonym tle. Posiadamy zatem również modele właśnie z takim oznakowaniem. Zalecamy zakupioną apteczkę trzymać w łatwo dostępnym oraz widocznym miejscu, na przykład przy tylnej szybie samochodu, tak aby mógł znaleźć ją nie tylko właściciel samochodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl