Kup w przeciągu:

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Gaśnice samochodowe proszkowe

Najczęściej stosowane gaśnice samochodowe to gaśnice proszkowe. Ich popularność spowodowana jest przede wszystkim dużą dostępnością oraz niską ceną. Są podstawową formą zabezpieczenia na wypadek wystąpienia pożaru, chociaż nie zawsze stosuje się je zgodnie z przeznaczeniem. Można nimi gasić pożary typu A, B oraz C, czyli pożary materiałów stałych pochodzenia organicznego, takich jak słoma, drewno, papier, węgiel, pożary cieczy oraz innych materiałów topiących się, jak nafty, benzyny lub alkohol, a także pożary gazów, na przykład metanu, propanu, czy też wodoru.

Gaśnice

GAŚNICA PROSZKOWA ABC 6kg +MANOMETR GAŚNICA PROSZKOWA ABC 6kg +MANOMETR
Producent: Inny
Cena:

196,31 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 159,60 zł

szt.
zobacz więcej
GAŚNICA SAMOCHODOWA PROSZKOWA ABC 2kg + WIESZAK GAŚNICA SAMOCHODOWA PROSZKOWA ABC 2kg + WIESZAK
Producent: Inny
Cena:

101,61 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 82,61 zł

szt.
zobacz więcej
GAŚNICA SAMOCHODOWA PROSZKOWA BC 1kg GAŚNICA SAMOCHODOWA PROSZKOWA BC 1kg
Producent: Inny
Cena:

43,91 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 35,70 zł

szt.
zobacz więcej
POJEMNIK NA GAŚNICĘ 6 kg POJEMNIK NA GAŚNICĘ 6 kg
Producent: Inny
Cena:

158,42 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 128,80 zł

szt.
zobacz więcej

Gaśnica samochodowa koniecznością w każdym aucie

Gaśnice proszkowe używane są nie tylko jako gaśnice samochodowe. Mają one bardzo szerokie zastosowanie. Każdy widział je w szkołach, szpitalach, urzędach, muzeach, bibliotekach, kinach, czy teatrach, a także w halach przemysłowych oraz magazynach. W naszym sklepie dostępne są one w rozmiarach przystosowanych do przewożenia w samochodzie, czyli zawierające co najmniej jeden kilogram środka gaśniczego, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez przepisy prawne.

Zgodnie z przepisami prawnymi, każdy kierowca ma obowiązek wyposażenia samochodu w gaśnice proszkowe. Muszą być one umieszczane w łatwo dostępnych miejscach oraz posiadać homologację. Jeżeli kierowca nie zastosuje się do tych przepisów i gaśnica samochodowa będzie głęboko schowana lub też zupełnie jej nie będzie, musimy liczyć się z uzyskaniem mandatu. Zgodnie z prawem policjant ma prawo ukarać nas mandatem w wysokości od dwudziestu do pięciuset złotych.

Nie zapomnij o samochodowej gaśnicy proszkowej

Aby uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji, a także zabezpieczyć auto na wypadek pożaru lub aby móc udzielić pomocy innym kierowcom na drodze, namawiamy do zakupu odpowiedniej gaśnicy. W naszej ofercie posiadamy gaśnice samochodowe spełniające wszelkie nakładane na nie normy prawne. Posiadają one wskaźniki ciśnienia oraz zawory pozwalające na zatrzymanie emisji środka gaśniczego w dowolnie wybranym momencie. Są one niezwykle łatwe w obsłudze, ergonomiczne oraz ekonomiczne. Skutecznie gaszą pożary oraz mogą być napełniane wielokrotnie. Produkowane są zgodnie z wymaganiami krajowymi oraz nakładanymi przez unię europejską.

Polecamy nasze samochodowe gaśnice proszkowe w zestawie ze specjalnie stworzonym dla nich pojemnikiem, w pełni uszczelnionym oraz odpornym na wstrząsy. Posiada on wytrzymały pasek oraz zawleczkę bezpieczeństwa. Jeśli masz wątpliwości, która z naszych gaśnic najlepiej nadaje się do samochodu, napisz do nas. Z naszą pomocą będziesz mieć pewność, że Twój samochód jest odpowiednio wyposażony i nie grozi Ci mandat.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl