Kup w przeciągu:

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kanistry na benzynę

Choć obecnie sieć stacji paliwowych jest na tyle rozbudowana, że niezwykle rzadko zdarza się nie zdążyć zatankować samochodu na czas, to nawet podróżując jedynie na bardziej ruchliwych trasach warto wozić ze sobą kanister na benzynę – na czarną godzinę. Kanister na paliwo może się przydać szczególnie tym, którzy wyjeżdżają w dłuższe trasy po terenach niezabudowanych. Dostępne na rynku kanistry różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z którego są zrobione, oraz pojemnością.

Kanistry

KANISTER PLASTIKOWY Z LEJKIEM 10l KANISTER PLASTIKOWY Z LEJKIEM 10l
Producent: Inny
Cena:

23,25 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 18,90 zł

KANISTER PLASTIKOWY Z LEJKIEM 20l 58387 KANISTER PLASTIKOWY Z LEJKIEM 20l 58387
Producent: Inny
Cena:

31,86 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 25,90 zł

KANISTER PLASTIKOWY Z LEJKIEM 5l KANISTER PLASTIKOWY Z LEJKIEM 5l
Producent: Inny
Cena:

19,03 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 15,47 zł

 

Kanister metalowy i plastikowy – rodzaje kanistrów

Choć w dzisiejszych nieczęsto zdarza się sytuacja, gdy w trasie nie ma możliwości zatankowania samochodu na czas, to jednak warto wozić ze sobą kanister na benzynę – zwłaszcza, jeśli wybieramy się w dłuższe trasy po terenach niezabudowanych. Szczególnie często kanister przydaje się w samochodach sportowych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zbiorników na paliwo – możemy wybrać kanister metalowy lub plastikowy, o pojemności od 2 do 50 l, z podziałką wskazującą poziom paliwa, z korkiem uniemożliwiającym otwarcie kanistra przez dzieci, z załączonym lejkiem z elastyczną bądź sztywną rurką. Kanister metalowy to wynalazek przedwojenny. Najczęściej występujący jego model to tak zwany kanister Bundeswehry, opracowany w Niemczech w latach 30. i rozpowszechniony w czasie II wojny światowej. Do takiego kanistra można dokupić praktyczny metalowy lejek, mocowany na wlewie.

Cechy kanistra metalowego

Kanister metalowy odznacza się przede wszystkim znacznie większą trwałością od kanistra plastikowego. Można go przyczepić do auta, nie martwiąc się o jego ewentualne uszkodzenie podczas jazdy. Mocowany na wlewie sztywny lejek usprawnia przelewanie paliwa do baku – czynność ta jest znacznie wygodniejsza w porównaniu z użytkowaniem kanistra plastikowego. Dodatkowo pod korkiem umieszczona jest uszczelka, która chroni przed wylewaniem się paliwa. Kanister metalowy jest jednak dość masywny, przez co nie nadaje się dla każdego kierowcy – o ile samo nalewanie paliwa do baku jest wygodne, to podniesienie takiego zbiornika może sprawiać słabszym fizycznie kierowcom dużą trudność. Duża pojemność kanistra metalowego jest zarówno wadą, jak i zaletą – o ile jest to świetne rozwiązanie dla osób wybierających się w dalekie wyprawy w bezdroża, to kierowcom poruszającym się po miastach i ruchliwych drogach jest ono zbędne. W takich przypadkach w pełni wystarczy przewożenie na czarną godzinę kanistra plastikowego o niewielkiej pojemności.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl